foto1
e-mail: reditel@zsvrch.cz
Tel.: +420-777-621-949

Naše hymna

Po posledním sehraném zápase jsme si v Srbské Kamenici pěkně zazpívali naší novou hymnu, která se zrodila v Kulčově palici. ...

FC Slovanka Děčín - KORADO SW - Home

Ve středu 24.9. nastoupila Slovanka k prvnímu utkání okresního přeboru futsalu. Slovanka nastoupila v klasické sestavě. V brance Martin Faflík, obránci Jiří Brouček, Vláďa Diviš, Radim Jakubec a v útoku Jan Brouček, Zdeněk Erneker a Martin Kroupa. Úvod patřil Slovance, která se dostala k několika dobrým zakončením. Proměnit šanci se podařilo až Honzovi Broučkovi a Slovanka se v novém ročníku ujala vedení. Huntířov spoléhal na hru na brejky a byl nebezpečný. Na druhé straně, ale zvýšil vedení Slovanky Erneker. Poté Slovanka nedotáhla 2 nadějné akce a domácím se protiútoky povedli a bylo vyrovnáno. Následně se dokonce Huntířov dostal do vedení, ale Erneker svou druhou brankou těsně před přestávkou srovnal na 3:3. V druhém poločase se střídaly šance na obou stranách, ale jediným úspěšným střelcem byl Jiří Brouček, který zajistil první 3 body do tabulky pro Slovanku.

Ve čtvrtek 14. dubna jsme na našem Stádio Vrchlico „přivítali“ mladý tým z Jílového, z jejichž strany jsme očekávali fyzicky nekompromisní přístup s lehkou dávkou pohrdání vůči věkem značně handicapovanému soupeři (tedy nám). Mladí hráči soupeře, ostatně jako většina našich soupeřů, se chopili v úvodu zápasu útočné iniciativy, ale jejich tlak nebyl nikterak výrazný a pokud se nějaká střela či průnik vyskytnul, byl v brance již doléčený (fyzicky) Mifi. Ani mi jsme však soupeřova brankáře příliš nezaměstnávali, neboť naše kombinace oproti pohárovému utkání poměrně často vázla. Minuty ubíhaly a zdálo se, že se mladým z Jílového nedaří najít recept na vstřelení branky. Stačila však má nešikovnost při rozehrávce právě se rodícího brejku, po níž naopak soupeř pár minut před poločasem vyrazil do přečíslení a dostal se do vedení (1:0). Jílováci se po tomto gólu již tolik netlačili na naši polovinu, ale ani my jsme se v druhé půli na žádnou zbrklou zteč soupeřovy branky nevydávali. Přesto jsme díky bojovnosti v průběhu několika minut stav zápasu otočili, když nejprve skóroval Martin (1:1) a následně i za cenu přechodného zranění Peetrs (2:1). Soupeře sice tento obrat spíše vyhecoval k větší herní agresivitě, ale přetrvávající zodpovědnost všech hráčů v poli a jistota v osobě Mifiho za zády nám pomáhala pokusy soupeře průběžně likvidovat až do chvíle, kdy jedna střílená nahrávka soupeře skončila po pohotovém usměrnění v naší síti (2:2). Hořkost tohoto stavu byla o to větší, že se soupeři podařilo vyrovnat několik okamžiků poté, co jsme mohli zvýšit své vedení brankou, kterou vsítil Martin do odkryté branky nehrajícího soupeře, který reklamoval předcházející aut, přičemž nejhlasitějšího zastánce chybného verdiktu našli soupeři v osobě našeho Rudyse, díky jehož zásadovému postoji nebyl gól uznán. Náš zápal, se kterým jsme pokračovali v osobních soubojích, se pak notně zvýšil i díky tomu, že námi v podobě Rudysova svědectví hozenou rukavici slušnosti soupeř při nejbližší příležitosti odmítnul zvednout a na oplátku náš jasný aut bez mrknutí oka zapřel. Své vnesl do utkání v této fázi i rozhodčí Dostál, díky němuž zůstala řada oboustranně tvrdších zákroků nepotrestána. Přesto právě pan Dostál byl tím, jehož rozhodnutí přineslo obrat ve skóre v náš prospěch. Zatímco totiž za stupňující se tvrdost soupeře vystavil účet v podobě trestného kopu za 6. faul, kterého se k naší obrovské radosti skvělou technickou střelou zhostil Brouk (3:2), na opačné straně zahraňoval odpískaný faul/nefaul proti nám tím, že soupeři zamlčel, že se jedná rovněž o faul č. 6, čímž vzal soupeři možnost trestným kopem významně vyzkoušet Mifiho, protože když se jednalo o běžný přímák, tak se v této fázi přes naše obětavé zákroky v poli míč k Mifimu ani nedostával. Verdikty pana Dostála však soupeře nevyvedly tolik z míry jako skutečnost, že přes jejich tlak se nám podařilo těsný náskok ještě pár minut před koncem pojistit, když se mi podařilo dlouhým nákopem z vlastní poloviny překonat do prázdné brány předtím vyběhnuvšího brankáře soupeře (4:2). Radost všech byla obrovská a nefalšovaná a zůstala nám až do konce, protože soupeř už reagovat nestihnul. Výhra přinesla kromě pocitu zadostiučinění na straně těch, kteří s mladými Jílováky máme sportovně nevyrovnané účty, snad i naději, že při obdobně bojovných výkonech by se naše pohledy na tabulku nemusely v budoucnosti upínat pouze k její dolní části.

Hvězdy utkání: Slovanka a rozhodčí Dostál

Ve čtvrtek 31. března 2016, v den osmnáctých narozenin našeho nejmladšího hráče Honzíka, jsme měli nastoupit povzbuzeni výhrou z pohárového utkání proti DC Východ. Soupeř se však zalekl naší formy a raději nedorazil. Nutno podotknout, že naše velká opora Mifi by nemohla z důvodu zranění nastoupit, což dle článků v tisku by nebyla úplně ideální varianta J J

Takže jsme si rozdali mezi sebou utkání staří – mladí a vzhledem k tomu, že přišel i reprezentant ve velmi dobré náladě, bylo utkání jednostranně velmi zábavné. Mladí, neoplývající velkou taktickou vyzrálostí, se stali snadným soustem starých mazáků, navíc „častováni“ rádoby vtipnými komentáři na adresu prohrávajících J J

To zhruba po půlhodině hry nevydržel Vladys a vědom si své neoddiskutovatelné futsalové kvality se prohodil s Honzíkem pevně přesvědčen, že překlopí misky vah na stranu mladých. Ale PŘEPOČÍTAL SE, s čímž evidentně nepočítal, neboť po marném dobývání svatyně starých už zkoušel i „zoufalé“ střely z větší vzdálenosti. Úměrně tomu pochopitelně narostly i komentáře vyhrávajících.

Oba přáteláčky tak se nesly v pohodovém duchu, proběhli jsme se a zasmáli, o což hlavně šlo!!!

Takže mladí a Vláďo, potrénujte, někdy Vám dáme zase šanci na reparát J J J

AŤ ŽIJE SLOVANKA a všudypřítomná otázka našeho Rundyse:“ Dal jsi dneska gól“?

Dne 29.3. nás čekalo pohárové utkání s ústeckým celkem Los Kozlos. Někteří z nás ještě mají v živé paměti společnou oslavu Kulčových narozenin a přátelské soupeření s tímto celkem. Vzhledem k faktu, že jsme oddíl Los Kozlos porazili snad i v kuličkách, byli jsme předzápasovými experty pasováni do role jasného favorita.

Na zápas jsme dorazili v dobré náladě a natěšeni na oslavu postupu. Po počátečním oťukávání jsme ale s překvapením zjistili, že hráči soupeře se nehodlají s rolí otloukánka smířit a dokonce snad chtějí klást odpor. Výsledkem bylo, že se soupeř dokázal dostat do několika nadějných situací a naopak naše pověstná strojová kombinace malinko vázla. Naštěstí jsme se v polovině prvního poločasu dostali do vedení, kdy Peters vybojoval míč na hranici vápna, ten se zakutálel k Jirkovi a střelec dnešního odpoledne poprvé rozvlnil síť za soupeřovým brankářem. Tímto zásahem jsme se měli uklidnit a nasypat soupeři řadu dárečků na zpáteční cestu. Bohužel se nám stále nedařilo a místo navyšování skóre jsme své šance zahazovali (všichni). Pouze díky bravurnímu Mifimu jsme byli stále ve vedení, neboť náš brankář prostě branku pustit nehodlal a minimálně tři sólové nájezdy zlikvidoval. Ke konci poločasu ještě byl důrazný Radim a dorazil do sítě předchozí střelu – 2:0.

V pauze Mifi zjistil, že jeho staré tělo již další zátěž nevydrží a do branky musel Rundys. Celá Slovanka si asi byla vědoma jeho kvalit, neboť od počátku se soupeř stále dostával do šancí a žádný „zanďour“ se nekonal. Naštěstí Ruda pozorně koukal na Mifiho a pokračoval v nastaveném trendu. V poli přece jen přišlo postupné zlepšení a po pohledné kombinaci zavěsil Jířa a následně z rychlého protiútoku navýšil Radim na 4 : 0. Přesto naše vedení mohlo být výraznější, ale soupeřův brankář měl svůj den a minimálně 10 velkých šancí zlikvidoval (Martin, Ladys, Honzík, Peters). Když 10 minut před koncem zkompletoval hattrick Jířa, bylo rozhodnuto. Bohužel tomu odpovídala naše koncentrace a nabídli jsme soupeři možnost částečné korekce výsledku utkání - 5:3.

Postoupilo se, povinnost splněna. Příště však přijede soupeř o míle kvalitnější a bude potřeba výkony všech zlepšit. Teda až na Mifiho. Pokud ten zůstane na svém, nemůžeme nepostoupit. Hvězdy utkání: 1) Mifi, 2) Jířa, 3) Radim

Giro di Slovanka 2016 - Tradiční cyklistický závod pro hráče a přátele Slovanky.

Termín: 8. května 2016

Start 1. etapy: 9.00 hodin, Piazza di Roma (Masarykovo náměstí)

Startovné: 100,-Kč

Přihlášky: do 30. dubna 2016 emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Plán etap: 4 etapy závodní a 2 spojovací etapy viz příloha

Celková délka trasy: 67 km závodních + 28 km nezávodních

Stoupání: 1552 vm

Vrchařské prémie: 1. Maxičky, 2. Nakléřov, 3. Tisá

Rychlostní prémie: 1. Tisá, 2. Krásný Les, 3. Fojtovice

Přestávka a občerstvení: po 2. etapě na Komáří vížce

Ve středu 23. 3. čekalo Slovanku druhé kolo okresního přeboru futsalu. Na opět velmi kluzkém hřišti v chrochvicích nás čekal Huntířov. Začátek utkání probíhal opatrně a na kluzkém terénu nechtěl žádný tým udělat chybu. Krásnou akcí se předvedl Vladys, když samostatný únik korunoval kličkou brankáři a získal pro Slovanku vedení 1:0. Ještě v prvním poločase soupeř dokázal otočit výsledek z dvou nenápadných akcí. Před koncem prvního poločasu dostal Martin balón na půlící čáře, potáhl ho po lajně a předal doprostřed na Radima, který přenesl hru na osamoceného Honzíka, který prostřelil brankáře Hutířova. Ve druhém poločase nás soupeř zatlačil , ale Slovanka spoléhala na rychlé brejky. Bohužel při jednom takovém se Radimovi nezdařila přechodová přihrávka a soupeř protiakcí zvýšil na 3:2. Huntířov měl dál častěji míč, ale v jednom z brejků se podařilo Radimovi zatáhnout balon až k brankové čáře a v poslední chvíli nacentrovat na osamoceného Martina, který srovnal na 3:3. Huntířov přitlačil a začal hrát s brankářem v poli. Toho mohl využít Jirka, který vypíchl balon soupeři a přes celé hřiště jen o kousek minul práznou branku. Závěr bohužel patřil soupeři. koncovka zápasu přinesla Slovance hned dvě nepříjemnosti. Njeprve se Martin zranil a našeho brankáře musel vystřídat Ruda. Slovanka dále bojovala o udržení remízového stavu, ale minutu před koncem se v našem brankovišti dokázal s míčem otočit jeden z domácích útočníků a střelou k tyči rozhodl o výhře Huntířova 4:3. Škoda, ale Slovanka ukázala bojovného ducha a k bodu s druhým celkem tabulky bylo velmi blízko.

Sestava: Martin Faflík - Jirka Brouček(c), Vláďa Diviš, Radim Jakubec - Ruda Jakubec, Honzík Brouček, Martin Kroupa, Petr Neumaier.

Po posledním sehraném zápase jsme si v Srbské Kamenici pěkně zazpívali naší novou hymnu, která se zrodila v Kulčově palici. Takže tady dávám text pro připomenutí, melodii už si určitě vybavíte lehce sami :-)